Znajdziesz nas
również na:

New Life’m

Historia zespołu New Life’m sięga 1992 roku. Zespół od początku tworzą Joachim Mencel, Piotr Jankowski i Marcin Pospieszalski. Po roku dochodzi do nich Robert Cudzich i do dziś główny trzon zespołu pozostaje niezmienny. Pierwszym wokalistą zespołu zostaje Mieczysław Szcześniak. Pod koniec lat 90-tych w zespole zaczyna śpiewać Natalia Niemen, od 2005 r. Basia Włodarska, a od roku 2010  główną wokalistką zespołu jest Agnieszka Musiał.

Od pierwszego większego koncertu na festiwalu w Opolu (1992 r.), Główną aktywnością New Life’m są koncerty. Artyści zagrali ich setki w wielkich salach teatralnych, w filharmoniach, na małych i dużych festiwalach, w klubach czy kościołach. New Life’m koncertuje nie tylko w Polsce, ale także w Niemczech, Czechach, na Ukrainie i Słowacji. Na styku muzyki na żywo i gorąco reagującej publiczności tworzy się rozpoznawalny styl zespołu. Kompozycje New Life’m zdobywały czołowe miejsca na różnych listach przebojów, wiele z nich to szeroko znane utwory (Twoja miłość, Każdy wschód słońca, Z całej duszy, Oddaję Ci życie swe, czy I got no money).

Twórczość New Life’m jest wypadkową dojrzałych kreacji artystycznych, jakie tworzą poszczególni muzycy. Joachim Mencel i Piotr Jankowski to wysokiej klasy instrumentaliści, dzięki którym w kompozycjach zespołu słychać elementy ze świata jazzu. To właśnie kompozycje pianisty Joachima Mencla, z tekstami jego żony Beaty, takie jak: „Twoja miłość”, „Z całej duszy”,  „Zakochałam się na 100%” czy „Tylko Ty i ja” stały się przebojami, poprzez które zespół jest rozpoznawalny. Marcin Pospieszalski, multiinstrumentalista i kompozytor, autor muzyki filmowej, laureat wielu prestiżowych nagród, nadaje swoimi aranżacjami muzyce New Life’m niepowtarzalne brzmienie.

Koncerty

Przez wszystkie lata New Life’m wciąż koncertuje zarówno w Polsce jak i za granicami kraju – USA, Kanada, Ukraina, Czechy, Niemcy, Belgia, Anglia.

Kolędy

Każdego roku w styczniu zespół New Life’m kolęduje. Z publicznością spotyka się na koncertach pt. „Kolędy jakich mało”,  a także „Rodzinne kolędowanie” – gdzie razem z New Life’m można usłyszeć znakomite polskie małżeństwa aktorów m.in. Radosława Pazurę i Dorotę Chotecką – Pazurę, Małgorzatę  i Pawła Królikowskich, Magdalenę Walach i Pawła Okraskę.

Strefa Chwały Festiwal

Od roku 1992 czyli od początku istnienia zespół uczestniczył w Rekolekcjach dla muzyków zwanych na początku „Spotkaniami Muzyków Chrześcijan”, później „Inicjatywą Muzyczną Ludźmierz” , w kolejnych latach rekolekcje te przybrały nazwę Strefa Chwały, a od roku 2011 do dziś „Strefa Chwały Festiwal”. W roku 2013 w Starym Sączu odbyły się XXIII rekolekcje – w których wziął udział New Life’m oraz wiele innych zespołów polskiej i ukraińskiej sceny muzycznej, a także szeroko rozumiane środowisko artystyczne –  Kultury Nowego Życia.

Jednego Serca Jednego Ducha

Szczególnym wydarzeniem w życiu zespołu jest koncert Jednego Serca Jednego Ducha w Rzeszowie – w którym posługują od 2002 r. Koncert Chwały organizowany jest zawsze w Boże Ciało i gromadzi wielotysięczną publiczność. Ich owocem są płyty „Jednego Serca Jednego Ducha”. W 2013 odbyła się jego 11 edycja.

Transitus –oratorium o św. Franciszku

W 2009 r. w Krakowie  uczestniczą w wyjątkowym widowisku teatralno muzycznym z okazji 800 lecia ustanowienia Reguły Franciszkańskiej pt. „Transitus – oratorium o św. Franciszku”. Posługują na konferencjach, kongregacjach, rekolekcjach, Kongresach Nowej Ewangelizacji.

Sieć Jedności z Ukrainą

W latach 2007-2011 New Life’m sześciokrotnie uczestniczy w projekcie Fundacji Media Visage „Sieć Jedności” – podczas którego zespół koncertuje i prowadzi warsztaty na Ukrainie.  Robi to razem z ukraińskim zespołem Kana.

Warsztaty muzyczne

Obok koncertów zespół posługuję również poprzez warsztaty muzyczne. Warsztaty organizowane są od 2002 w różnych miejscach w Polsce, a także na Ukrainie i w Niemczech. Prowadzone są w grupach wokalnej, gitary basowej, gitary akustycznej i elektrycznej, perkusji i instrumentów klawiszowych. Ważnym elementem jest także warsztat śpiewu liturgicznego, który prowadzony jest przy współudziale o. Andrzeja Bujnowskiego OP.

Dyskografia New Life’m

W dyskografii zespołu znajdują się następujące płyty: „Stoisz u naszych drzwi” (1992), „Na żywo” (1996), „Twoja miłość” (1997), której tytułowy utwór był prezentowany w pierwszej dziesiątce najlepszych piosenek plebiscytu TVP1 i PR1 „Muzyczna Jedynka”. Kolejnym studyjnym albumem jest płyta „Dla ciebie i dla mnie” wydana w 2002 r. Podczas specjalnego koncertu dla TVP Poznań w kwietniu 2006 roku zespół zarejestrował na żywo płytę „Z ciemności do światła” z kompozycjami zaaranżowanymi na chór i orkiestrę symfoniczną. W 2009 roku ukazał się wyjątkowy album pt. Szukam domu”, na którym można usłyszeć trójkę wokalistów – Natalię Niemen, Basie Włodarską oraz Mate.o Mateusza Otrembę. Piosenki swą treścią opowiadają o małżeństwie, rodzinie, człowieku w jego codzienności. W roku 2010 pojawia się reedycja pierwszych nagrań New Life’m pt. „Pierwsza miłość”. Rok 2013 okazuje się bardzo płodny – New Life’m przedstawia dwie płyty – „Światło –Życie” czyli Piosenki Ruchu Światło Życie  oraz autorską płytę z piosenkami uwielbienia  – „Tylko Ty i ja”. Na obu krążkach można usłyszeć obecną wokalistkę Agnieszkę Musiał, której kobiecy, ciepły i artystycznie dojrzały głos urzeka oraz dotyka serca.

Stoisz u naszych drzwi /1992/

New Life’m na żywo /1996/

Twoja miłość /1997/

Dla Ciebie i dla mnie /2002/

Z ciemności do światła /2006/

Szukam domu /2009/

Piwerwsza miłość /2010/

Światło Życie /2013/

Tylko Ty i ja /2013/

Andrzej Dubiel - manager

mobile: +48 609 688 566

tel/fax: 032 749 05 44

mail: [email protected]

www: www.bonart.pl

skype: andrzejdubiel-bonart